ul. Kijowska 7c
91 422 32 84 kontakt@spas-combat.pl
Zamów u nas!

Obiecująca przyszłość legalizacji marihuany

Wraz z rozprzestrzenianiem się pandemii, gospodarka osiągnęła nowe dno. To oraz powszechna atmosfera społecznego zamętu sprawiły, że legalizacja marihuany ponownie wysunęła się na pierwszy plan.

Eksperci branżowi i politycy twierdzą, że przemysł marihuany może służyć jako "silnik ekonomiczny", który pomoże opanować kryzys gospodarczy.

Stany podejmują działania w celu zmniejszenia kar za posiadanie i używanie marihuany. Może to być początkiem dalszych działań w kierunku szerszej legalizacji marihuany.

Istniejące od wieków przepisy, które uznawały posiadanie i używanie marihuany za przestępstwo, a czarnych ludzi zamykały w więzieniach bez uzasadnienia za przestępstwa bez użycia przemocy, są obecnie postrzegane jako przestarzałe. Powszechne niepokoje społeczne spowodowały, że kilka stanów USA złagodziło te stare prawa.

Karen O'Keefe, dyrektor ds. polityki stanowej w Marijuana Policy Project, powiedziała: "Spodziewam się, że rekordowa liczba stanów zalegalizuje marihuanę w 2021 roku, częściowo z powodu presji finansowej, wraz z imperatywem niesprawiedliwości rasowej, aby zredukować niepotrzebne interakcje policja-cywil."

Poprawka została dodana do ustawy w Kolorado, która miała na celu rozszerzenie legalnego przemysłu marihuany w tym stanie, z przepisem, który pozwoliłby demokratycznemu gubernatorowi, Jaredowi Polisowi, na ekstyrpację mieszkańców z drobnymi wyrokami skazującymi za marihuanę.

Nevada również zwolniła ponad 15.500 osób, które zostały uznane za winne posiadania mniej niż uncji marihuany.

Nawet New Jersey podejmuje kroki w kierunku ustawodawstwa dekryminalizacyjnego. Ostatnie prawo dekryminalizacyjne w Wirginii zawiera zapis o utworzeniu grupy, która oceniałaby wpływ legalizacji marihuany.

Ustawodawcy z Georgii dodali dekryminalizację do ustawy o reformie policji. Jednak, według doniesień Savannah Morning News, jej zatwierdzenie wydaje się trudne z uwagi na kontrolowane przez Republikanów Zgromadzenie Ogólne stanu i sesję legislacyjną kończącą się 30 czerwca.

Kevin Sabet, współzałożyciel Smart Approaches to Marijuana, powiedział CNN Business, że chociaż organizacja jest przeciwna legalizacji marihuany na pełną skalę, to popiera dekryminalizację posiadania kwiatów.

Powiedział on również, za pośrednictwem poczty elektronicznej, że "Dekryminalizacja rozpoczyna proces leczenia przeszłych krzywd, jednocześnie rezygnując z tworzenia nowego, drapieżnego przemysłu chętnego do wprowadzania na rynek niezwykle silnych produktów z marihuany."

Ludzie, którzy poparli legalizację marihuany, opowiadają się za wyeliminowaniem nielegalnej działalności rynkowej, generowaniem dodatkowych dochodów podatkowych i naprawianiem krzywd wyrządzonych w przeszłości.

Jessica Billingsley, dyrektor generalny firmy Akerna, która tworzy oprogramowanie regulacyjne, które śledzi sprzedaż marihuany od nasion do sprzedaży, powiedziała: "Na koniec dnia, ekonomia mówi, a miejsca pracy mówią. Szczerze wierzę, że będziemy świadkami bardzo znaczącego i ważnego ruchu w tym zakresie, ponieważ stany i gubernatorzy szukają sposobu na wzmocnienie swojej gospodarki."

Według danych z BDS Analytics, w 2019 roku sprzedaż marihuany wyniosła łącznie około 15 miliardów dolarów w stanach, które zalegalizowały ją do użytku medycznego, jak i rekreacyjnego. Oczekuje się, że do 2024 roku osiągną one zawrotną kwotę 30 miliardów dolarów.

Na początku 2020 r. przemysł konopi indyjskich w USA zatrudniał około 243 700 pełnoetatowych pracowników, według strony internetowej Leafly.

Podczas pandemii, stany, w których marihuana jest legalna, uznały ją za towar pierwszej potrzeby. Sprzedaż utrzymywała się na stałym poziomie przez cały czas trwania pandemii, a stany takie jak Waszyngton i Kalifornia również odnotowały wzrost.

Doprowadziło to do narastającego w branży przekonania, że marihuana może być towarem odpornym na recesję i może być lekarstwem na załamanie gospodarki.

Jednakże, eksperci i ekonomiści odradzają postrzeganie legalizacji marihuany jako lekarstwa na problemy fiskalne państwa.

Ulrik Boesen, starszy analityk Tax Foundation, powiedział CNN Business: "To nie jest rozwiązanie krótkoterminowe, ponieważ wymaga czasu. Jeśli patrzysz na rok fiskalny 2021, o który się martwisz, legalizacja marihuany nie będzie rozwiązaniem."Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]