ul. Kijowska 7c
91 422 32 84 kontakt@spas-combat.pl
Zamów u nas!

10 rzeczy, których nie da się palić, zrobionych z marihuany

Wnioski: Większość konsumentów uważa, że palenie i dobre samopoczucie to jedyne zastosowanie marihuany w naszym życiu. Jest to jednak błędne przekonanie. Najwcześniej marihuana była wykorzystywana do produkcji lin. Podobnie, istnieje wiele innych zastosowań marihuany jako rośliny. Od lin, oleju, kosmetyków, betonu po biżuterię. Marihuana może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów, a my dopiero zaczynamy poznawać niektóre z nich. Oto lista kilku rzeczy związanych z marihuaną, które są obecnie dostępne na rynku.

Marihuana jest naturalnym błogosławieństwem niebios. Nie dla zabawy, jaką jest używanie pochodnych marihuany. Ale dla innych licznych zastosowań, które ta roślina ma do zaoferowania. Różne sposoby przetwarzania niemal każdej części tej rośliny i czerpania z niej korzyści płynące z marihuany. Powinno się ją nazywać magiczną marihuaną - od naszego ciała, przez nasze domy, po drogi - marihuana może pomóc naprawić i zbudować prawie wszystko. Jak uprawiać marihuanę łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale jeśli uprawia się ją prawidłowo, można ją wykorzystać do wielu różnych rzeczy. Uprawa dobrej marihuany to połowa roboty, prawdziwym zadaniem jest wykorzystanie marihuany w pełni.

SPIS TREŚCI

 • Jak może pomóc marihuana?
  • Ubrania
  • Liny
  • Beton
  • Papier
  • Biżuteria
  • Plastik
  • Paliwo
  • Oczyszczacze
  • Torby transportowe
  • Produkty kosmetyczne

W jaki sposób marihuana może pomóc?

Cieszę się, że przyszło Ci to do głowy. Marihuana może rozwiązać każdy nasz problem, każdy niedobór, z którym się borykamy. Tak, użyłem słowa "konopie" w znaczeniu pomocy. Bo tym właśnie są konopie. Pomocny członek rodziny konopi. Najnowszą rośliną uprawną w Stanach Zjednoczonych. Od czasu jej legalizacji przedsiębiorcy na całym świecie prowadzą badania nad różnymi sposobami wykorzystania tej rośliny i jej części. Oto najważniejsze produkty wytwarzane z marihuany:

Ubrania

Większość naszych ubrań powstaje na polach bawełny. Aby utrzymać plony bawełny, stosuje się pestycydy i środki owadobójcze. Chroni to plony, ale zmniejsza żyzność ziemi. Z drugiej strony, konopie, jest uprawą ekologiczną, która jest naturalnie odporna na szkodniki i nie wymaga stosowania dodatkowych środków chemicznych. Na polach bawełny zużywa się 24% światowej ilości pestycydów i 11% światowej ilości środków owadobójczych. Dlatego używanie ubrań z konopi jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale także dla naszej ziemi.


Sznury

Włókna z łodyg są wykorzystywane do produkcji mocnych lin. Rośliny marihuany są organicznie wytrzymałe i tworzą dobre liny o dużej trwałości. W dawnych czasach z włókien konopi wyrabiano płótna na żagle dla żeglarzy udających się w rejs.

Beton

Mocniejszy, lżejszy i w 100% przyjazny dla środowiska, beton na bazie konopi stał się hitem na rynku infrastruktury. Idealnie nadaje się do budowy trwałych i ekologicznych domów. Beton konopny może z powodzeniem zastąpić drewno przy budowie domów. Może być również stosowany jako izolator do wygłuszania pracowni i biur. To organiczne piękno jest ognioodporne, hydrofobowe i odporne na szkodniki.

Papier

Konopie są szybkim i zrównoważonym źródłem masy papierniczej, a do produkcji papieru używa się ich od tysięcy lat. Najstarszy papier konopny pochodzi sprzed 2000 lat.

Biżuteria

Nici konopnych można używać do produkcji ręcznie robionych ozdób, które są kombinacją kilku różnych wzorów połączonych ze sobą za pomocą haczyków i igieł.

Plastik

Tak, z konopi można również produkować plastik. Trwały plastik, który krócej podlega recyklingowi i szybciej rozkłada się w glebie. Zmniejsza to ślad plastikowy na Ziemi, a jednocześnie zaspokaja nasze potrzeby w zakresie tworzyw sztucznych. Puszki, pudełka, zasłony, wykładziny, meble, a nawet części mechaniczne. Plastik konopny może być wykorzystywany do produkcji wszystkiego, co jest wykonane z plastiku.

Paliwo

Nasiona i łodygi konopi/marihuany można wykorzystać do produkcji skutecznych i wydajnych biopaliw, które mogą zasilić każdą maszynę. Skoro światowi naukowcy poszukują alternatywnych paliw, konopie nie są już tylko terminem z filmu Mad Max, ale stają się rzeczywistością.

Oczyszczacze

Niezależnie od tego, czy jest to gleba czy woda, konopie mogą produkować konopie, które działają jak organiczny środek oczyszczający. Konopie przemysłowe produkowane z roślin konopi mogą oczyszczać zanieczyszczenia znajdujące się w ściekach, takie jak ścieki kanalizacyjne, nadmiar fosforu spowodowany przez śmieci lub inne niepożądane substancje chemiczne znajdujące się w wodzie.

Ciekawostka: Konopie są aktywnie wykorzystywane do oczyszczania zanieczyszczeń w najbardziej radioaktywnym i toksycznym miejscu na ziemi - na terenie katastrofy jądrowej w Czarnobylu.

Torby do przenoszenia

Jednym z najwcześniejszych produktów z konopi są w 100% ekologiczne torby wykonane z konopi. Od saszetek wielokrotnego użytku po jednorazowe torby papierowe - z konopi można uformować wytrzymałe torby dowolnego rozmiaru.

Produkty kosmetyczne

Uroda jest największą gałęzią przemysłu pielęgnacji osobistej. Konopie sprawiają, że uroda staje się bardziej ekologiczna. Istnieje linia produktów kosmetycznych na bazie konopi, które są przyjazne dla skóry i pomagają w pielęgnacji tak samo, jak zwykłe produkty kosmetyczne.

Obecnie świat stoi w obliczu globalnej epidemii związanej z zużyciem zasobów naturalnych. Rasa ludzka rozmnożyła się tak bardzo, że każdego dnia setki ludzi nie mają podstawowych środków do życia. Każdego dnia umierają z głodu. W takiej sytuacji marihuana ma wiele do zaoferowania, aby zmniejszyć ich ból.

Jeśli wykształcona klasa światowa przestawi się na bardziej odnawialne i ekologiczne źródła energii, epidemia ta może się skończyć. Lata niekontrolowanego wykorzystywania naszych zasobów naturalnych sprawiły, że globalne ocieplenie stało się faktem. Dziura w naszej warstwie ozonowej powstała z powodu ciągłego spalania paliwa, którego już nigdy nie odzyskamy. Nieurodzajna ziemia jest skutkiem stosowania na niej nieekologicznych pestycydów. Wzrost zachorowań i spadek odporności człowieka jest spowodowany szkodliwymi gazami, którymi oddychamy, oraz środkami farmaceutycznymi, które spożywamy.