ul. Kijowska 7c
91 422 32 84 kontakt@spas-combat.pl
Zamów u nas!

Olej konopny u osób starszych i dzieci – sposoby dawkowania

dawkowanie oleju z konopiNa samym początku 1 gram oleju konopnego należy wymieszać z 20 gramami oleju organicznego, pochodzącego z pierwszego tłoczenia. Najlepiej jest użyć do tego celu oleju kokosowego. Podgrzewamy go na małym ogniu – zalecamy unikanie dużego ognia, bowiem olej kokosowy może topić się przy zbyt wysokiej temperaturze. Po doprowadzeniu oleju do stanu płynnego należy wciągnąć go do strzykawek doustnych o pojemności 10 mm; otrzymamy w taki sposób 20 gramów oleju kokosowego, który może być użyty w każdej chwili.

Olej kokosowy należy następnie wycisnąć do małego, konserwowego słoika który ustawiamy do podgrzania nad garnkiem z gotującą się wodą. Olej konopny zazwyczaj sprzedawany jest w strzykawkach doustnych o pojemności od 3,5 do 10 ml. Jedną taką strzykawkę wyciskamy do oleju kokosowego w postaci płynnej. Całość ustawiamy nad wolnym ogniem i mieszamy kilka chwil. Mieszanka będzie dobrze nasycona w momencie, kiedy nabierze koloru jasnozielonego. Jest to moment, w którym dochodzi do połączenia kanabinoidów z tłuszczami, które znajdują się w oleju kokosowym. Tak przygotowaną mieszanką należy następnie wypełnić czystą strzykawkę doustną o pojemności 10 ml. Proporcje takiego roztworu to 1/20g, 0.5g lub 50 mg oleju konopnego na gram oleju kokosowego. Taki poziom rozcieńczenia całkowicie eliminuje ryzyko jakiegokolwiek przedawkowania.

W kapsułce "00" znajduje się około 1 gram substancji. Zazwyczaj zaleca się przyjmowanie takiej dawki dwa razy dziennie, rano i wieczorem, przyjmując w taki sposób około 2 gramy substancji przez cały dzień. Taką dawkę należy stosować aż do momentu zauważalnego zwiększenia się tolerancji organizmu na takie substancje. Co tydzień można stopniowo zwiększać dawkę. W drugim tygodniu zaczyna się zmniejszać rozcieńczenie do poziomu 1/10 g – łączymy zatem 1 gram oleju konopnego z 10 gramami oleju kokosowego. Taka dawka daje nam około 0,1 g oleju konopnego, co pozwala na wprowadzenie do organizmu pacjenta większej ilości terapeutycznych kanabinoidów. Również taką dawkę należy stosować dwa razy dziennie, co łącznie daje nam 0,2 g oleju konopnego.

jak dawkować olej z konopiDawkowanie tego typu również należy stopniowo zwiększać aż do poziomu 1 grama lub więcej dziennie. Dążymy tutaj do uzyskania przez organizm pełnej tolerancji na taką ilość substancji. Najlepszym rozpuszczalnikiem jest olej kokosowy, ale w miarę możliwości można korzystać również między innymi z oliwy z oliwek. Warto pamiętać o tym, że niska temperatura może prowadzić do nadmiernej gęstości tej substancji, przez co w razie takiej potrzeby można przed użyciem podgrzać ją nieco nad gotującą się wodą.