Czy olej z konopi jest bezpieczny dla organizmu człowieka, a nawet pozwala mu się uporać z wieloma chorobami? Wiele badań wskazuje, że tak. Entuzjaści podają coraz liczniejsze przykłady zastosowań oleju oraz dzielą się opowieściami o jego zbawiennym wpływie na leczenie wielu przypadłości. Wśród wymienianych jest przede wszystkim hamowanie rozwoju nowotworu. Warto zatem przyjrzeć się temu specyfikowi nieco bliżej!
Olej z konopi - co o nim wiemy?
Duża ilość przeprowadzonych (i wciąż trwających) badań sprawia, że o oleju z konopi wiemy już całkiem sporo, a dowiemy się niebawem jeszcze więcej. Przede wszystkim potwierdzony został jego wpływ na niektóre odmiany nowotworu (między innymi glejaka), którego rozwój ulegał zahamowaniu, bądź też cofał się znacząco. Nie da się ukryć, że badania prowadzone były na zwierzętach doświadczalnych, a badań, których uczestnikami są ludzie musi być jeszcze wiele, aby olej z konopi został włączony do powszechnego leczenia. Liczne przykłady osób, którym ten niezwykły specyfik pomógł jest jednak na tyle długa, że należy chyba rzeczywiście uwierzyć w jego zbawienne możliwości. W jego działanie nie wątpi między innymi Rick Simpson – starszy pan z Nowej Szkocji (Kanada), który produkuje wyciąg o niezwykle wysokiej zawartości kannabinoli i dostarcza go potrzebującym. Mówi, że jeśli olej konopny tak bardzo pomaga, to nie można go nie stosować – wszak sam z siebie nie stanowi zagrożenia dla życia człowieka, a walcząc z nowotworem może je wręcz uratować! Nasiona konopi zawierają około 30-35% oleju, który zaraz po wytłoczeniu ma barwę zielonkawą, ale pod wpływem słońca traci ją i staje się prawie zupełnie przezroczysty. Olej zawiera kwasy jednonienasycone oraz liczne kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym między innymi: - omega-3 - omega-6 - kwas alfa-linolenowy - stearydynowy - gamma-linolenowy - linolowy
Olej z konopi zdrowie
Czy olej z konopi pomaga tylko tym osobom, które chorują na raka? Nie – jak wykazano, olej ten pomaga również w utrzymaniu prawidłowej pracy czerwonych krwinek, dzięki czemu zapobiega zawałowi oraz wystąpieniu zatorów. Dzięki niemu błony śluzowe oraz skóra szybciej się regenerują. Jego pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie sprawia, że może być z powodzeniem stosowany przez osoby zmagające się z atopowym zapaleniem skóry oraz z nowotworem skóry. Działa również przeciwmiażdżycowo oraz wspomaga leczenie nadciśnienia, reumatyzmu i stwardnienia rozsianego.